Милан ще играе в груповата фаза на Шампионската лига. В мач-реванш от плейофния кръг, „росонерите" победиха на свой терена ПСВ Айндховен с 3:0 и така с общ резултат 4:1 продължават в турнира. За холандците пък остана утешението, че ще участват в Лига Европа.

Двата отбора направиха изключително стойностен мач на „Сан Сиро", като и двата отбора изпуснаха куп голове. Все пак по-голямата класа на домакините си каза думата и италианците успяха да се възползват от положенията си.

Милан поведе още в 9-ата минута. Разписа се Кевин-Принс Боатенг с нисък, прецизно насочен далечен удар. ПСВ отвърна със страхотна тупалка от въздуха на Адам МАхер, но Абиати се разтегна максимално и успя да избие.

В 30-ата мин. Монтоливо бе изведен отдясно и веднага опита удар, който мина на сантиметри покрай вратата на Йерун Зут. В 32-ата Ел Шаарави също имаше шанс да се разпише. Нападателят получи пас отдясно в пеналта и веднага стреля, топката се удари в горната греда и за негово нещастие, тупна пред голлинията.

ПСВ започна вихрено след почивката. В 46-ата мин. Вайналдум получи топката напълно сам на страхотна позиция в пеналта, стреля силно, но право в Абиати.

Милан също пока зазъби и малко след това Ел Шаарави бе изведен с дълъг пас сам срещу Зут, но стреля покрай вратата.

В 55-ата мин. Милан все пак удвои. След центриране от корнер, Мексес продължи с глава към Балотели, който подложи крак и прати топката в мрежата.

Точка на спора сложи Боатенг в 77-ата мин.  Балотели изведе Поли, той продължи наляво към Боатенг. Последният успя да се справи с Джошуа Бренет и падайки, прати топката в обратния ъгъл на вратата за 3:0.

МИЛАН - ПСВ АЙНДХОВЕН 3:0

1:0 Боатенг (9')

2:0 Балотели (55')

3:0 Боатенг (77')

Милан: Абиати, Де Шилио, Мексес, Абате, Сапата, Мунтари, Де Йонг, Монтоливо, Боатенг, Балотели, Ел Шаарави

ПСВ: Зут, Вилемс, Рекик, Брума, Бренет, Схаарс, Махер, Вайналдум, Парк, Дипай, Матавж