Николай Михайлов спечели втория си трофей през този сезон. След Суперкупата през юли миналата година, днес отборът му Твенте се наложи с 3:2 над Аякс след продължения във финала за купата на Холандия. Българският национал остана резерва, тъй като в това състезание на вратата пази ветеранът Сандер Бошкер.

Амстердамци започнаха чудесно двубоя на "Де Куип" в Ротердам и още в 19-ата поведоха чрез Де Зeув. В 40-ата пък Ебисилио смълча феновете на Твенте с попадение за 2:0.

Секунди преди почивката обаче Брама върна един гол и показа, че шампионът на Холандия ще се бори докрай. Десет минути след подновяването на играта Янсен възстанови статуквото.

До края на срещата Твенте и Аякс си размениха по няколко сериозни положения, но резултатът остана непроменен. Така се стигна до продължения, в които треньорът на Ники Михайлов Мишел Прюдом пусна в игра Марк Янко.

Нападателят се възползва от малкото време, което имаше и благодарение на свежите си сили тормозеше постоянно противниковата защита. В 117-ата той беше изпуснат от бранителите и наказа грешката им с гол за крайното 3:2.