Мартин Камбуров се отчете с една голова асистенция при победата на Ал Ахли с 3:1 над Ал Аин, която класира отбора от Дубай за полуфиналите на Купата на Футболната Асоциация на ОАЕ. Бившият футболист на Локо (Пд) изработи попадението на Ахмед Шах, с което Ал Ахли поведе с 1:0 в 40-ата минута.

Според електронното издание "Гълф Нюз" в Емирствата българинът и уругвайският му съотборник Мартин Баруди, оформил крайното 3:1 с гол в 90-ата минута, са били с класа над легионерите в състава на гостите - сърбина Йестрович и бразилеца Кели, които със сигурност ще бъдат натирени до края на януари.

За капак футболистите на Ал Аин си набутаха и автогол в 59-ата минута и със спечелените 3 точки, Камбуров и компания заеха второто място в крайното класиране в група "Б" на четвъртфиналната фаза със 7 точки. На полуфинала на 11 януари (четвъртък) Ал Ахли ще срещне победителя от група "А" Шарая, а другата двойка е Ал Насър - Ал Джазира.

"Срещу Ал Аин бяхме без шестимата си национали на ОАЕ в състава, докато съперниците ни бяха без петима избранници на националния селекционер Бруно Метсу от Франция", коментира пред "Пловдивски Труд" Мартин Камбуров.

На този етап вълшебният стрелец от Свиленград няма никакво намерение да сменя шампиона на ОАЕ с този на Турция, където е желан от старши-треньра на един от слабаците в Суперлигата край Босфора Чайкур Ризеспор Риза Чалимбай.