Уникална драма остави Олимпик Марсилия в Шампионска лига. Френският тим успя да спечели инфарктно с 3:2 като гост на немския шампион Борусия (Дортмунд) и по този начин си осигури второто място в групата.

В същото време гръцкия Олимпиакос разби Арсенал с 3:1, но тази победа се оказа пирова, тъй като гърците ще останат в евротурнирите, но във втория по сила турнир - Лига Европа. Немският шампион Борусия пък напуска безславно тазгодишната кампания още след груповата фаза в Шампионска лига.

В двубоя в Германия иначе Борусия бе значително по-добрият отбор и атакуваше масирано през почти целия двубой, но в крайна сметка не успя да спечели. Още във 2-ата минута Манданда трябваше да се намесва решително.

В 23-ата минута Борусия поведе. Блашиковски овладя една хвърлена от тъч топка и подаде към Левандовски, който откри - 1:0.

Малко по-късно Бариос пропусна. В 29-ата минута домакините получиха и дузпа, след като Мбиа фаулира Кел. Матс Хумелс бе точен от "бялата" точка и вкара за 2:0.

В тази първа част Борусия можеше да води много по-убедително, но вместо това пусна гол в добавеното време. При едно центриране Реми бе точен с глава - 2:1.

През втората част играта бе значително по-спокойна. На всички бе ясно, че Олимпиакос водеше на Арсенал, развой, при който на Борусия бяха нужни цели три гола, за да се класират напред. Това като че ли обезкуражи домакините.

При една контраатака Марсилия стигна до равенството 5 минути преди края на мача. При центриране от корнер Андре Аю вкара за 2:2.

Само две минути по-късно Валбуена успя да вкара страхотен гол с фалцов удар - 3:2.

В същото време в другия мач от групата Олимпиакос не остави никакъв шанс на обезкървения без много титуляри тим на Арсенал. Дьебур откри в 16-ата, Трийос удвои резултата.

В началото на втората част Бенаюн върна интригата, но Модесто минута преди края изкова победата за Олимпиакос.

Въпреки това, Атина бе потопена в сълзи. Накрая Олимпик Марсилия събра 10 точки, с една по-малко от победителя в групата Арсенал, и една повече от съкрушените от отпадането си в последната минута гърци. Дортмунд остана далеч назад с 4 точки.

БОРУСИЯ - МАРСИЛИЯ 2:3

1:0 Блашиковски (23), 2:0 Хумелс (32-дузпа), 2:1 Реми (45+4), 2:2 Аю (85), 2:3 Валбуена (87)