Шампионът на Германия продължава да изпитва сериозни затруднения от началото на сезона. Тази вечер "жълто-черните" загубиха с 0:3 визитата си на Олимпик (Марсилия) от група "F" на Шампионската лига..

Два гола за успеха на французите отбеляза Андре Айо. Той първи откри резултата в 20-ата минута, а след това в 72-ата оформи класиката. Между тях едно попадение добави Лоик Реми.

Марсилци приключиха срещата с човек по-малко. Във втората минута на продължението Жордан Айо получи втори жълт картон и беше изгонен.

В другия мач от групата Арсенал не допусна изненада и се наложи с 2:1 над Олимпиакос. Всичките три гола паднаха за по-малко от половин час.

Още в 9-ата минута дебютантът за "топчиите" в турнира Алекс Окслейд-Чембърлейн засече подаване на Сонг и откри резултата. Десет по-късно лятното попълнение Андре Сантош удвои. Гърците успяха да се върнат в срещата в 28-ата минута чрез Давид Фустер, разписал се с глава след корнер. Силите им за нещо повече обаче не стигнаха.