Българският полузащитник Мариан Христов отбеляза изравнителното попадение в мача между отборите на Волфсбург и Вердер (Бремен), който завърши 1:1.

Резултатът в срещата откри Хайме Валдес в 6-ата минута, който направи 1:0 за гостите от Вердер.

15 минути по-късно обаче Мариан Христов изравни, след като вкара първото си попадение от две години насам.

В 26-ата минута Факундо Кирога от отбара на Волфсбург олучи червен картон и домакините доиграха мача с човек по-малко. Въпреки това до нов гол в срещата не се стигна.

Байер (Леверкузен) на Димитър Бербатов пък победи Борусия Мьонхенгладбах с 2:1.

Бъларският нападател на домакините игра цял мач и асистира за първото попадение за на Левркузен, което беше дело на Симон Ролфес в 11-ата минута.

Резултатът бе изравнен от Оливер Ньовил 3 минути след почивката, а победния гол за Байер вкара Фритц в 84-ата минута.

Вратарят и капитан на Байерн (Мюнхен) Оливер Кан пък получи контузия в лицето минути преди мача с Арминия на "Алианц Арена", който домакините спечелиха с 2:0.

На загрявката преди мача Кан бе уцелен с топката в главата от съотборник и напусна терена с рана под дясното око. Това наложи на негово място на вратата да застане Михаел Ренсинг.