Макаби (Хайфа) спечели шампионската титла на Израел предсрочно, след като в мач от 32-ия кръг се наложи с 2:0 като гост над Макаби (Нетания).

Титлата е 11-а за "зелените" от Хайфа, единственият отбор от Израел, попадал в Шампионската лига, но първа от 2006-а насам. Те могат да детронират шампиона Бейтар (Йерусалим) и в турнира за Купата на страната, с когото се срещат на финала във вторник.

Днес при гостуването си на Нетания тимът от Хайфа стигна до победата с голове на Тамбинкоси Пантини в 13-ата минута и на Барам Каял в 76-ата.

Преследвачът им Апоел (Тел Авив), където играят българите Димитър Телкийски и Елин Топузаков, е с 58 точки и два мача по-малко. В понеделник те приемат последния в класирането Хакоах Амидар (Рамат Ган).

Димитър Макриев донесе победата на Ашдод, след като вкара единственото попадение при домакинския успех над Апоел (Петах Тиква). Той се разписа в 80-ата минута, след като пое топката под ъгъл от дясно и я прати под плонжа на вратаря Снир Дори.

Ашдод е 7-и с 38 точки. Игор Томашич игра пълни 90 минути за Макаби (Тел Авив), който спечели с 3:0 като гост на Макаби (Петах Тиква) и се изкачи на 6-о място с 41 точки.

С Тодор Колев в състава си Апоел Ирони (Кириат Шмона) завърши 0:0 при гостуването си на Бней Йехуда и заема предпоследното 11-о място с 27 точки.