Лудогорец направи още една важна крачка към заветните групи на Шампионската лига! Българският шампион победи Партизан с 2:1 у дома. Разградчани успяха да обърнат своя съперник, въпреки че малко след почивката се озоваха догонващи в резултата.

И двата отбора започнаха предпазливо мача, като преобладаваше борбата в средата на терена. Добър шанс се откри пред Иван Стоянов в 9-ата минута, като нападателят се опита да прехвърли вратаря Лукаш, но не сполучи.

Гостите от Белград не поемаха особени рискове и залагаха преди всичко на сигурността отзад, което нямаше как да не даде отражение и върху играта на домакините.  До почивката два полу-шанса се откриха пред Роман Безяк, но ударите на тарана не затрудниха стража Лукаш.

Лудогорец започна много мотивирано втората част и още в 48-ата мин. Марселиньо можеше да открие, след като бе намерен в добра позиция от Кайсара, но бразилецът стреля неточно.

В следващата минута Марселиньо отново се прояви, този път в още по-лоша светлина. Той не успя да изчисти една елементарна топка, тя му бе отнета от Маркович,който я прокара покрай Владо Стоянов.

Разградчани обаче не паднаха духом и много бързо успяха да върнат гола. Марселиньо се реабилитира за по-раншното си изпълнение и с хубав диагонален удар изравни.

В 68-ата мин. Лудогорец поведе, с активното съдействие и на защитата на"гробарите".  Тя проспа една изчистена топка и позволи на Мишо Александров да изскочи сам срещу Лукаш. Резервата преодоля стража и даде аванс на своя тим.

В Разград могат само да съжаляват, че не вкараха и трети гол в сами крайна двубоя. Тогава Партизан остана с десет души, след като Йоич бе изгонен за втори жълт картон. Секунди по-късно Ешпиньо получи хубав пас от Минев, преодоля двама бранители и стреля, но Лукаш успя да предотврати сигурно трето попадение.

ЛУДОГОРЕЦ - ПАРТИЗАН 2:1 (СТАТИСТИКА И КОМЕНТАР)