Легендата на германския футбол Лотар Матеус ще замине за Англия, където се надява да подобри мениджърските си качества. 49-годишният бивш футболист записа невероятните 150 участия за националния отбор на Германия, но кариерата му на наставник засега не върви така успешно.
Досега е бил мениджър на Рапид (Виена), Партизан (Белград), както и на националния отбор на Унгария. Последно в резюмето му на треньор е работата в непретенциозния израелски тим Макаби Нетаня.
"Като професионалист винаги гледам да се усъвършенствам и затова заминавам за Англия, за да се уча от най-доброто футболно първенство", споделя Матеус.
"Там ще наблюдавам работата на Арсен Венгер и Алекс Фъргюсън, като ще следя внимателно какво точно правят на тренировките", добавя немецът.
В последните години в Германия името на Лотар Матеус бе подхвърляно най-вече в жълтата преса. През 2008г. той се ожени за 21-годишния украйнски модел Кристина Чудинова, с която в момента са разделени.
sponge bob
на 10.08.2010 в 20:18:31 #2Матеус (на тези години) може да е титуляр и в двата отбора
ViCeG0D_
на 10.08.2010 в 18:28:37 #1Той в Пръца може да се научи само...да люби Пике и Ибра