Пари Сен Жермен продължава защитата на Купата на Лигата, която спечели миналата година. Парижани се наложиха над Сент Етиен с 1:0 като гост и отиват на полуфинал.

Герой за ПСЖ отново бе звездата на тима Златан Ибрахимович. Шведът отблеязла единственото попадение в мача в 73-ата минута, но то се оказа решаващо. Голът пък бе доста странен, като нападателят получи центриране от фланга и засече топката с гърди, след което тя бе избита от вратаря, но зад голлинията и съдията правилно зачете попадението.

Феновете на домакините обаче не бяха особено съгласни и се стигна до вълнения по трибуните и срещата бе прекъсната за кратко.

В крайна сметка обаче ПСЖ показа, че е забравил неприятната загуба от Бастия (2:4) в последния кръг в Лига 1  и частично се реваншира и за пропуснатия шанс през уикенда да излезе начело в първенството, когато бе задминат именно от Сент Етиен.

Сент Етиен бе в серия от 26 мача с една-единствена загуба у дома, но това бе второто поражение за "зелените", и ги изхвърли от турнира.

В друг четвъртфинал Бастия постигна победа с 3:1 над Рен.

Двубоят на стадион „Арман Чезари“ започна добре за гостите, които откриха резултата в 12-ата минута чрез Силвен Арман. Авансът на Рен се запази до началото на второто полувреме, когато Себастиен Скилачи изравни.

Ситуацията за Рен се утежни в 65-ата минута, след като Андерс Конрадсен бе изгонен с втори жълт картон. Малко след това пък Бастия поведе след автогол на Ромейн Дансе.

В 76-ата минута гостите останаха дори с 9 души на терена заради директен червен картон на Ермир Ленжани. Джибрил Сисе пък оформи крайното 3:1 в самия край на двубоя.

Полуфиналите за Купата на Лигата са на 3 и 4 февруари. Днес играят Монако-Гингам и Лил-Нант.