Крузейро спечели за втора поредна година титлата на Бразилия. Това стана факт два кръга преди края на шампионата в местната елитна дивизия.

В среща от 36 кръг тимът от Крузейро се наложи с 2:1 над Гояс пред близо 60 хиляди фенове на "Минейрао" в Бело Оризонте. С тази победа, два кръга преди края, отборът зарази аванса си от 7 точки пред Сао Пауло, който спечели с 1:0 гостуването си на Сантос.

Домакините откриха резултата чрез Рикардо Гуларт, но Самуел от Гояс изравни. Победното попадение беше реализирано от Евертон Рибейро  в 63-ата минута.

Тимът на Марсело Оливейра е първи в класирането със 76 точки. Сао Пауло е втори с 69, а Коринтианс е трети с 66. Само три точки по-назад е Интернасионал.

Това е четвърта шампионска титла на Бразилия в историята на Крузейро, който финишира на първо място в страната и през 1966, 2003 и 2013 г.