Фаворитът за титлата в турнира за Купата на Африка - Кот Д'Ивоар, на практика си осигури място в елиминационната фаза. „Слоновете" разбиха Тунис с 3:0 във втория си мач от група „С" и по този начин имат пълен актив от 6 точки. Така само чудо и разгромна загуба от Алжир в последния мач може да остави тима на Сабри Ламуши извън четвъртфиналите. Всъщност Кот Д'Ивоар може да се класира  и на теория още тази вечер, ако алжирците и Того не се победят.

За пръв път от много години, Дидие Дрогбе не започна титуляр за „слоновете". Това обаче не попречи на „оранжевите" да установят преимущество,което логично доведе до гол. В 21-ата минута Жервиньо и Ласина Траоре направиха двойно, като последният пусна красив пас с пета към своя съотборник, който отблизо простреля Бен Харифиа.

След почивката „слоновете" се отпуснаха и позволиха на „картагенските орли" да упражнят натиск. Бен Халифа можеше да изравни в 85-ата мин, но вратарят Бубакар Бари спаси отбора си. Секунди по-късно „слоновете" нанесоха втория си удар след шут на Яя Туре извън пеналта.

Точка на спора сложи Дидие Я Конан в 90-ата мин. Халфът на Хановер получи пас от Жервиньо и с точен удар в долния ъгъл на вратата оформи крайното 3:0. В последвалата атака на Тунис Мсакни можеше да вкара почетен гол за своите, но Бари хвана топката на голлинията.