Бразилският Коринтианс е първият финалист на Световното клубно първенство, което тази година се провежда в Япония. В полуфинален мач латиноамериканците се наложиха с минималното 1:0 над Ал Ахли.

Единственият гол в двубоя реализира Паоло Гереро, който бе точен с глава в 30-ата минута. Нападателят засече неспасяемо страхотно центриране от левия фланг на Дъглас. Като цяло двата отбора си размениха по едно полувреме.

Носителите на Копа Либертадорес бяха по-активни преди почивката, като освен попадението на бившия таран на Байерн Мюнхен имаха още няколко добри положения, пропилени от Данило и Дъглас.

След почивката египтяните бяха по-добрият отбор на „Тойота Стейдъм" в Нагоя, но до изравнителен гол така и не се стигна.

Съперникът на Коринтианс ще бъде определен в четвъртък от двубоя между Челси и Монтерей (Мексико).

АЛ АХЛИ (ЕГИПЕТ) - КОРИНТИАНС (БРАЗИЛИЯ) 0:1

0:1 Паоло Гереро (30')