Единсон Кавани направи официален дебют за Бока Хуниорс. Това се случи в осминафиналната среща-реванш от турнира Копа Либертадорес срещу уругвайския Насионал.

Бившият нападател на Наполи, ПСЖ, Манчестър Юнайтед и Валенсия не успя да се разпише, но въпреки това отборът му продължи напред в турнира.

В редовното време мачът завърши 2:2, а аржентинският гранд се наложи след изпълнение на дузпи с 4:2. Първият мач между двата тима бе завършил 0:0.

Кавани започна срещата като титуляр и си партнираше в атака с Мигел Меренсиел. Уругваецът имаше няколко положения за гол, сред които едно много чисто в 62-рата минута при 2:1 за неговия отбор. Той бе сменен в 71-вата минута от Дарио Бенедето.

На четвъртфиналите Бока Хуниорс ще срещне победителя от двубоя между аржентинския Расинг Клуб и колумбийския Атлетико Насионал.

Хиляди привестваха Кавани на "Бомбонера"