Кашима Антлърс стана първият азиатски отбор, класирал се за финал на Световно клубно първенство. Японците победиха с убедителното 3:0 носителя на Копа Либертадорес - Атлетико Насионал в мач с използване на видеоповторение.

Кашима беше по-слабият отбор през цялата среща, но с късмет през първото полувреме и мъдрост след почивката постигна най-големия успех в историята на японския футбол. Прогресът на островната страна е очевиден. През юни националите на Япония разгромиха „лъвовете" на Ивайло Петев със 7:2.

НА ЖИВО: Атлетико Насионал - Кашима Антлърс

Единият от отборите ще може да играе с Реал

Атлетико Насионал започна по-добре мача и създаде няколко положения за гол. Борха и Москера се надпреварваха да грешат. Колумбийците отправиха 16 удара, 2 пъти гредите помагаха на съперника им през първата част. Вратарят Сугахата на няколко пъти направи феноменални спасявания.

В 28-ата минута съдията Кашай получи сигнал от екипа за видеоповторения за извършено нарушение в наказателното поле на Атлетико Насионал. Той отиде да види повторението и отсъди дузпа за домакините. Никой от гостите не протестира от решението.

Снимка 268091

Шома Дои изпълни дузпата с удар по земя отдясно на вратаря Армани, който се хвърли наляво и японците поведоха с 1:0 в 31-ата минута. Малко след това Кашима можеше да отбележи втори гол. Уеда стреля с глава след корнер, но Армани плонжира и спаси.

Снимка 268083

След гола отново действията се прехвърлиха в полето на шампиона на Япония. Пропуските на Борха и Москера продължиха да се редуват един след друг. Макар и нелогично, полувремето завърши с преднина за по-слабия отбор.

До 80-ата минута срещата се игра пред вратата на Кашима. Но за разлика от първото полувреме, колумбийците не можаха да създадат нито едно сериозно голово положение. Когато все пак те достигаха до вратата, Сугахара се намесваше уверено, предугаждайки действията на нападателите.

Мачът приключи в 82-ата минута. Ясуши Ендо отбеляза с пета на празна врата. Армани излезе лошо при центриране отдясно и изби топката в Ендо. Тя отскочи така, че японецът остана с гръб сам срещу празната врата. Пред него останаха трима защитника и вратарят.

Снимка 268113

Домакините успяха да вкарат и трети гол 3 минути по-късно. Току-що влезналият Сузуки отбеляза на празна врата след центриране по земя отдясно.

Така Кашима най-вероятно ще играе на финала в неделя с Реал (Мадрид).

Атлетико Насионал е поредният южноамерикански отбор, който се провали на Световното клубно първенство.