Турнир: Световна клубна купа Стадион: Зрители: 25,349
90+3′
86′

Родригес сменя Беррио.

85′

ГОООЛ! Юма Сузуки вкара на празна врата след центриране по земя отдясно. Кашима вече се вижда на финал.

84′

Сузуки сменя Накамура.

82′

ГОООЛ! Ясуши Ендо отбеляза с пета на празна врата.. Армани излезе лошо при центриране отдясно и изби топката в Ендо. Тя отскочи така, че японецът остана с гръб сам срещу празната врата. Пред него останаха трима защитника и вратаря.

Снимка 268113

81′

Времето на Атлетико вече изтича. След почивката колумбийците се загубиха и не могат да преодолеят японското опълчение.

79′

Му Канасаки не можа да подаде на свой съотборник в чиста позиция. Японците направиха контра през центъра.

78′

Гера навлезе в полето. Пред него имаше двама защитника и топката отскочи след удара му и достигна до Сугахата.

77′

Японците почти стигнаха до вратата на Атлетико. Дои за малко не достигна до топката след центриране отляво.

75′

Сугахата изчисти топката, която достигна близо до неговата врата. Той изпревари двама защитника и двама нападателя.

72′

Сугахата боксира след центриране на Да Хоме отляво.

71′

Урибе получи картон за груб фаул.

67′

Удар на Борха беше блокиран. Да Хоме се замота, но спечели корнер.
След него Да Хоме се оказа сам отляво, но стреля силно над гредата с десния крак.

65′

Руеда продължава със смените. Атлетико вече не успява да създава положения.
Да Хоме сменя Джон Москера, който се изгуби след почивката.

61′

Торес овладя на гърди пред полето и стреля силно в аут.

Снимка 268093

60′

Сугахата се справи с ниско центриране отдясно на нападението на Атлетико.

59′

Ариас отстъпва мястото си на Алехандро Гера (Война).

58′

Сугахата отново спаси. Борха се отскубна отдясно под малък ъгъл и нанесе удар по земя.
След това топката влезе във вратата, но Сугахата беше фаулиран.

57′

Втора смяна за японците. Огасавара приключи със силите си. Влиза Нагаки.

56′

Алексис спря атака и получи първия картон в двубоя.

55′

Японците са се подредили добре отзад. Колумбийците са се настанили в противниковата половина, но не могат да намерят път към вратата на Сугахара.

54′

Звездата на Кашима Му Каназаки влиза. Той не може да играе цял мач. Досега като резерва има два гола в турнира.
Незабележимият Шухей Акасаки излиза.

53′

Боканегра центрира отдясно. Двама нападатели си попречиха да отиграят топката.

48′

Уендо беше пожален и не получи картон за грубо нарушение.
Колумбийците центрираха отляво, но никой не можа да засече топката.

46′

Армани спаси удар на нападател на Кашима.

45′

Без промени в съставите.

Снимка 268095

45+4′

Атлетико имаше пълно превъзходство, но японците водят и са по-близо до финал.
Видеоповторението и късметът засега решават мача.

Снимка 268084

45+3′

Малко не достигна на Москера и Борха да засекат топката след центриране.
След това удар на Москера срещна за втори път гредата.

45+2′

Падане на играч на Атлетико в наказателното поле. Откровена симулация се видя от повторението.

45+1′

Борха опита да изравни с пета. Сугахата отново е на мястото си.

45′

Урибе получи топката почти фронтално в полето на японците. Ударът му профуча над вратата на Сугахата. Вратарят имаше добра реакция.

43′

Ген Шоджи стреля силно от далече. Армани се хвърли и парира удара.

42′

Сугахата направи спасяването на мача. Берио се обърна и стреля отблизо. Вратарят спаси с много бърза реакция.

41′

Борха стреля от границата на полето. Ударът му беше блокиран от защитник.

Снимка 268083

40′

Москера за малко не засече топката пред вратата. Сугахата не излезе да засече слабото центриране. Защитник успя да изчисти в корнер.

37′

Борха почти стигна до вратата на Сугахата. Той реши да подава назад вместо да бие и защитата успя да изчисти.

33′

Армани спаси отбора си от втори гол. Той се хвърли надясно след удар с глава на Уеда. Шибасаки центрира отляво.

32′

ГОООЛ! Шома Дои изпълни дузпата с удар по земя отдясно на вратаря Армани, който се хвърли наляво.

29′

Виктор Кашай отиде да види видеоповторение, слад като японец падна в полето.
Той отсъди дузпа за Кашима. За първи път в историята на футбола се случва подобно нещо.

Снимка 268092

28′

Атлетико има голямо превъзходство. Цели осем удара бяха отправени към вратата. Владеенето на топката също е в полза на колумбийците.

Атлетико Насионал

27′

Корнер за японците. Защитата изчисти в тъч. След няколко грешки колумбийците извършиха нарушение на около 35 метра пред вратата.

Кашима Антлърс

24′

Матеус стреля с глава след корнер отдясно. Отново в ръцете на вратаря.

23′

Греда за Атлетико след удар на Москера. След това ударът беше избит от голлинията от Шоджи.

22′

Матеус засече центриране отляво и със скок стреля близо до дясната греда.
Атлетико започна да създава положения.

21′

Борха стреля от воле от чиста позиция от около 15 метра. Топката беше насочена в Сугахата.

19′

Армани излезе пред полето и пресече извеждащ пас.

18′

Шибасаки излезе сам срещу Армани през центъра на отбраната. Вратарят успя да избие топката с крака.

16′

Борба се пребори в център и подаде на Боканегра отдясно. Той подаде на Урибе. Урибе шутира малко над гредата.

13′

Японците можеха да открият резултата. Ендо сам отдясно реши да прехвърля вратаря. Но прехвърли и вратата.

12′

Мумамото изчисти топката от краката на Борха, който щеше да отбележи от близо.

11′

Борха успя да подаде успоредно на полето. Уриба стреля силно, но Сугхата плонжира и изби в корнер.

9′

Атака на колумбийците отдясно. Центрирането прехвърли наказателното поле. След това футболист от Атлетико успя да си спре топката в близост до малкото поле, но защитник му отне топката.

5′

Корнер за японците изпълнен от Ендо отдясно. Нямаше кой да засече топката.

3′

Двата отбора си разменят атаки, които спират пред наказателното поле на съперника.

1′

Започна мач, който ни връща към миналото. Двата отбора почти нямат чужеденци в съставите си.

21.Джон Москера 25.Ясуши Ендо
28.Орландо Беррио 40.Митсуо Огасавара (К)
35.Таики Хирато

Кашима Антлърс ще се опита да стане първият азиатски клуб, достигнал до финал на Световното клубно първенство. Японците участват в надпреварата като шампион на своята страна и играят с квотата на домакините.

За да стигнат до днешния двубой, те трябваше да преодолеят две препятствия. Първо играха в предварителна среща с шампиона на зона Океания и го преодоляха трудно с 2:1. Играчите на Кашима успяха да направят пълен обрат в този мач.

В неделя Антлърс трябваше да елиминира шампиона на Африка Мамелоди Съндаунс. Бившият отбор на Христо Стоичков беше победен с 2:0.

Атлетико Насионал е носител на Копа Либертадорес и като такъв има привилегията да се включи в надпреварата направо от полуфинал. Колумбийците спечелиха симпатиите, след като се отказаха от възможността да спечелят Копа Судамерикана (втория турнир в Южна Америка) и предложиха тя да бъде връчена на отбора на Шапекоенсе. Повечето играчи на Шапе загинаха в самолетна катастрофа малко преди да стигнат до Меделин за първата финална среща.

Световната клубна купа е продължение на двубоя за Междуконтиненталната купа, където се изправяха един срещу друг шампионите на Европа и Южна Америка. С годините европейските отбори станаха много по-силни и става все по-трудно на останалите да им се противопоставят.

Вече не е сигурно, че южноамериканците ще играят на финал и това дава големи надежди на домакините да класират свой отбор на финал.

През следващите два сезона турнирът ще се премести в Обединените арабски емирства. След това вероятната дестинация е Китай, което означава, че днешният мач е последен шанс Страната на изгряващото слънце да има свой финалист.