Йордания е първият финалист за Купата на Азия! Отборът воден от на Хусаин Амута спечели с 2:0 срещу един от фаворитите в турнира Южна Корея и се класира за първия си финал в историята. Тези два отбора се срещнаха за втори път в турнира, след като в груповата фаза завършиха 2:2. Головете за победителите паднаха през второто полувреме и бяха дело на Язан Ал-Наймат (53") и Муса Ал-Тамари (66"). За йорданците това бе първи полуфинал в историята на националния тим на Купата на Азия, след като Ирак и Таджикистан в предходните си елиминационни двубои.

Първата част премина под диктовката на футболистите на Йордания, които отправиха цели 12 удара, от които 4 бяха точни, срещу едва 4 неточни удара за корейците. Въпреки това, двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

В 53-ата минута логичното се случи и Йордания излезе напред в резултата. Муса Ал-Таамари отне топката след грешка при изнасянето от корейците и изведе Язан Ал-Наймат сам срещу вратаря, той го прехвърли и даде аванс на своя тим - 1:0.

В 66-ата минута се стигна до нова грешка на корейците при изнасянето и нов гол за Йордания. Низар Махмуд Ал-Рашдан отне и пусна към Муса Ал-Таамари, който направи великолепен индивидуален рейд, който завърши с попадение в мрежата на Южна Корея за 2:0.

В рамките на 90-те минути Южна Корея не отправи нито един точен удар. За сметка на това Йордания имаше 17 шута, а 7 от тях бяха точни. Играчите на Юрген Клинсман все пак имаха превес в притежанието на топката - 69%-31%.

Съперник на Йордания в мача за трофея, който ще се проведе на 10 февруари от 17:00 часа ще бъде победителят от срещата между Ирак и домакина Катар.