Италия и Холандия завършиха без голове 0:0 в контрола, играна на "Стадио Адриатико" в Пескара. Срещата бе много интересна, макар чистите голови положения пред двете врати да бяха рядкост. Гостите сякаш бяха малко по-добрият отбор през първата част. Кайт и Ван Перси можеха да се разпишат от удобни позиции, но и двамата не сполучиха. Нападателяпт на Арсенал дори получи контузи, следствие на твърдо влизане на Киелини и напусна още след четвърт час. В игра влезе Клаас Ян Хунтелаар, който обаче бе твърде инертен и не затрудни защитата на световните шампиони.

След почивката "лалетата" се опитаха да упражнят натиск, но се оголиха в отбрана, което доведе до няколко напрегнати момента пред вратата на Стекеленбург. Нападателите на "Скуадра адзура" обаче така и не успяваха да излязат в чиста позиция пред холандския вратар.

Италианците всъщност стигнаха до гол десет минути преди края. Попадението обаче бе отменено защото Пацини засече топката във вратата с ръка.

ИТАЛИЯ:Буфон, Дзамброта, Гросо, Киелини, Канаваро, Пирло, Паломбо, Кандрева, Каморанези, Джилардино, Паладино;

ХОЛАНДИЯ: Стекеленбург, Ван дер Вийл, Хейтинга, Матайсен, Ван Бронкхорст, Де Йонг, Ван Бомел, Ван дер Ваарт, Елия, Кайт, Ван Перси (15'-Хунтелаар).