Младежкият национален отбор на Испания е новият Европейски шампион по футбол до 21 години. "Ла Фурия" постигна големия си успех, след като на финала надигра защитаващия своя трофей тим на Германия с 2:1. Двубоят се игра пред пълните трибуни на стадион "Дачия Арена" в италианския град Удине.

По този начин иберийците завоюваха рекорден пети трофей от надпреварата, като единствено с толкова отличия е Италия.

Испания с важен успех над Белгия на Евро 2019 за младежи

"Ла фурия роха" е на трето място в група "А"

Двубоят започна отлично за символичните домакини, които откриха резултата само след 9 минути игра. Халфът на Наполи - Фабиан Руиз напредна с топка в крака, след което отправи много плътен шут от около дъгата на наказателното поле, превърнал се в неспасяем за Нюбел.

В 33-ата минута испанците можеха да останат и с човек по-малко, но след преразглеждане с ВАР, сръбският рефер Йованович реши, че капитанът на "Ла Роха" - Хесус Вайехо е направил нарушение само за жълт картон.

Интригата в този финал уж приключи окончателно в 69-ата минута, когато резултатът беше удвоен. Голмайсторът от първата част Фабиан Руиз отново демонстрира силата на своя шут от далечна дистанция. Нюбел не се намеси по най-добрия начин, като буквално подари топката на дебнещия го Дани Олмо, който от метър копна коженото кълбо над вратаря на Шалке.

Европейският триумф на Испания можеше да бъде и по-изразителен, но резервата Карлос Солер удари напречната греда.

Украйна вдигна купата на Мондиала до 20 години

Украинците победиха във финала Южна Корея с 3:1.

Oттук насетне водещият тим инкасира сериозно отпускане в своите редици, което доведе и до гол в неговата врата. В 88-ата минута Амири реализира може би гола на Евро 2019, след като видя, че съперниковият вратар Сивера е няколко крачкаи пред своята голлиния и го матира с шут от над 25 метра.

До края времето на Бундестима не стигна за драматично изравняване, което щеше да прати финалната битка в продължение.

ИСПАНИЯ мл. - ГЕРМАНИЯ мл. 2:1

1:0 Руиз (7"), 2:0 Олмо (69"), 2:1 Амири (88')

СТАДИОН: "Дачия Арена", гр. Удине

СЪДИЯ: С. Йованович (Сърбия)

ИСПАНИЯ мл.: Сивера, Жуниор, Вайехо, Нунес, Агирегабирия, Руис, Рока, Форналс, Себайос, Олмо, Ойарзабал (резерви: Мартинес Фернандес, Симон, Карисол, Лирола, Майорал, Мере, Мерино, Мир, Алфонсо, Солер, Вайехо, Зубелдия)

ГЕРМАНИЯ мл.: Нюбел, Колстерман, Та, Баумгартъл, Хенрикс, Сердар, Егещайн, Дахуд, Юзтунали, Валдшмид, Амири (резерви: Мюлер, Антон, Егещайн, Кох, Льовен, Майер, Мителщад, Нойхауз, Нмеча, Рихтер, Шуберт, Удокай)