Бразилския Интернасионал завърши с победа участието си на Световното клубно първенство. "Кариоките" удариха с 4:2 корейския Сьонгнам и по този начин завоюваха бронза в надпреварата.

Въпреки това, в тима определено преобладава разочарованието, след като очакванията бяха представителят на Южна Америка да спори с Интер за отличието. Въпреки всичко в този мач бразилците бяха с класа над съперника си.

Те имаха пълно приемущество през цялото времетраене на срещата. Само за 27 минути те почти сложиха точка на спора. В 15-ата минута Тинга вкара за 1:0, а след това Д'Алесандро изведе отлично Александро и той не сгреши за 2:0. В 34-ата минута пък бе изгонен Сук-вон Янг от състава на Сьонгнам и това съвсем уби интригата.

След почивката Интернасионал продължи в същото темпо. Андрес Д'Алесандро добави трети гол малко след подновяването на играта, а Александро вкара втория си гол в 72-ата минута за 4:0. Силите на корейския тим стигнаха само за две почетни попадения, дело на Маурисио Молино.