Аржентина достави истинска наслада на над 40 хил. фенове в Бангладеш. Във втората контрола под ръководството на Алехандро Сабея "гаучосите" биха Нигерия с 3:1. Головете отбелязаха звездите на Реал Мадрид Гонзало Игуаин на два пъти и Анхел Ди Мария.

Аржентина започна по-силно мача и създаде няколко голови ситуации още в началото на срещата. В средата на първото полувреме "гаучосите" набързо решиха срещата.

Първо Меси изведе добре Гонзало Игуаи, който хладнокръвно откри резултата. Само две минути по-късно Меси премина цялата отбрана на Нигерия, стреля, но ударът му бе избит. Ди Мария обаче притича и отблизо реализира за 2:0.

С началото на втората част Нигерия върна и един гол, а с това и интригата. Джон Оби Микел проби, върна топката от самата аутлиния към Обаси, който стреля слабо, но все пак достатъчно, за да порази Ромеро.

В 66-ата минута обаче интригата бе окончателно убита. Ди Мария намери Игуаин и той с хубав удар, макар и след рикошет, успя да сложи точка на спора с трети гол. Така, Аржентина показа добър футбол и победи силен тим като Нигерия. Суперзвездата на "гаучосите" Лионел Меси обаче остана без гол вече в 10-и мач за родината си.

Съставът на Аржентина: Ромеро, Димикелис, Бурдисо, Сабалета (Фернандес), Отаменди, Рохо (Хонас Гутиерес), Масчерано, Соса (Алварес), Меси, Игуаин (Агуеро), Ди Мария (Банега)