АЗ Алкмаар спечели Купата на Холандия, след като победи ПСВ Айндховен с 2:1 във финала в Ротердам. Това е първи трофей от този турнир за АЗ от 31 години насам.

Загубата пък съвсем почерни сезона на ПСВ. Айндховенци ще честват 100-годишен юбилей в края на август и направиха всичко възможно да почетат годишнината си с трофей. Те обаче първо загубиха битката за титлата от Аякс, а за капак няма да вдигнат и Купата.

Мачът започна по отличен за АЗ начин. Голямата звезда на алкмаарци Адам Махер откри в 12-ата минута след самостоятелен рейд, започнал още от собствената половина. Само 120 секунди по-късно Джоузи Алтидор удвои аванса на АЗ.

Все пак ПСВ успя да намали в 31-ата мин. чрез Юрген Локадия. След почивката „филипсите" натиснаха и създадоха няколко много добри положения пред вратаря Естебан. Джърмейн Ленс пък удари и гредата в самия край.

В крайна сметка ПСВ остана с празни ръце този сезон, като единственото утешение е второто място и участието в квалификациите на Шампионската лига.