Холандия победи Норвегия с 2:0 в световна квалификация от от 9-а група. Двубоят се игра на стадион "ПСВ".

Въпреки че "Лалетата" подпечатаха визите за Мондиала в ЮАР още в събота, те отново показаха добра игра и заслужено се поздравиха с победата.

Срещата започна със силен домакински натиск. В 27-ата минута Ариен Робен получи топката и нахлу в наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри покрай вратата на Норвегия. Само осем минути по-късно най-после стигнаха до гол. Негов автор стана Андре Ойер, който се разписа след центриране на Робен.

До края на полувремето холандците продължиха да пресират съперника си, но така и не успяха да отбележат втори гол.

Втората част започна със силен изстрел на Робин Ван Перси от далечно разстояние, но Кудсен с една ръка успя да парира удара му. В 54-ата минута нападателят на Арсенал асистира на Робен, който с мощен удар между ръцете на вратаря направи резултата 2:0.