Гуам разгроми Бутан с 5:0 и се класира за втория кръг на азиатските квалификации за Мондиал 2022 в Катар.

Срещите в зона "Азия" започнаха още през миналия четвъртък, като днес ще бъдат определени първите 6 отбора, които ще загубят и теоретичните шансове да играят през ноември 2022 година в Катар.

Люлин 7, 8 и 9* с победа в световните квалификации

Територия на САЩ пише автогол-история

Бутанците бяха спечелили първия мач в Тхимпху с 1:0. Днес футболистите от тихоокеанския остров с население колкото един столичен квартал бяха безпощадни. Айзая Лагутанг откри резултата в 23-ата минута. Джейсън Кънлайф удвои 4 минути по-късно.

През второто полувреме продължи вихрушката пред бутанската врата. Шейн Малкълм внесе спокойствие в отбора на Гуам в 51-ата минута. В края Джейсън Кънлайф оформи своя хетрик с две попадения.

В предишния квалификационен цикъл футболистите на Гуам сразиха милиардна Индия.