Националният отбор на Румъния записа неочаквана загуба в домакинската си контрола срещу Грузия. Гостите, които се добраха до плейоф за Евро 2020, изиграха силно второ полувреме и надвиха северните ни съседи с 2:1. Проверката в Плоещ бе белязана от много нерви и два червени картона.

Първият такъв беше отсъден в ущърб на румънците, след като Тасос Сидоропулос изгони директно Флорин Танасе.

Азербайджан обърна Беларус за четвърт час

Селекцията на Джани Ди Биази постигна успех в контролата между двете държави

Имащи числено превъзходство, "кръстоносците" поведоха в 61-ата минута, когато Микаутадзе получи пас от Китеишвили и не остави шанс за реакция на Влад. Възпитаниците на Мирел Радой имаха възможност да изравнят в 65-ата минута, но Марин пропусна. Единственото позитивно за "жълтите" остана, че при тази ситуация за втори жълт картон от грузинците беше отстранен Квирквелия.

Снимка 533263

Източник: EPA/БГНЕС

Случилото се обаче не притесни особено гостите, които в 71-ата минута шокираха своя опонент с попадение за 0:2, дело на Абруяния.

В 78-ата пасивът отново остана от само един гол, когато появилият се като смяна Андрей Иван оформи крайното 1:2. 15 минути в тази контрола поигра и звездата на Лудогорец - Клаудиу Кешеру.

РУМЪНИЯ - ГРУЗИЯ 1:2

0:1 Микаутадзе (61"), 0:2 Абуряния (71"), 1:2 Иван (78")