Азербайджан постигна престижен успех над Беларус (2:1) в контролна среща, играна в Минск. Двата тима не успяха да се класиран на предстоящото Евро 2020, но въпреки това използваха датите дадени от УЕФА, за да проверят моментната форма на своите държавни селекции.

По-интересното в проверката се случи след паузата. Домакините поведоха в резултата след 56 минути, когато опитният Максим Скавиш съумя да се разпише.

През последния четвърт час азерите осъществиха пълен обрат. В 73-ата Хюсеинов не остави шанс на Павел Павлюченко с красив изстрел. Победата за селекцията на Джани Ди Биази дойде в даденото от съдията продължение, когато звездата на Сабах (Баку) - Рамил Шейдаев, се оказа най-съобразителен и оформи крайното 1:2.