Тимът на Марсилия завърши изненадващо 1:1 при гостуването си на Лориен в мач от 16-ия кръг на Лига 1.

Марсилци откриха резултата в 33-ата минута чрез Пайе, който успя да поеме топката по левия фланг, придвижи се към центъра и с удар от линията на наказателното поле прониза противниковата врата.

Радостта на гостите трая само две минути, тъй като в 35-ата минута Манданда фаулира в наказателното поле Жано, а от наказателния удар Аю възстанови равенството.

През втората част и двата състава имаха възможност да вкарат попадения, но това не се случи. Марсилия пропусна повече положения и може да съжалява за пропуснатата победа, а в последните минути Жиняк пропусна да донесе 3-те точки в полза на гостите.

Независимо от това равенство Марсилия е лидер с 35 точки, но може да бъде изпреварен от ПСЖ, при успех на парижани над Лил днес.

Лориен е на 14-ото място със 17 точки.

В друг мач от този кръг Тулуза победи с 2:1 като гост Нант. Головете за успеха вкараха Сила в 24-ата минута и Брайтуайт в 85-ата минута. За домакините почетното попадение вкара Верету от дузпа в 64-ата минута на двубоя.

Тулуза заема 11-ото място с 20 точки, а Нант са 7-ми с 24 точки.