Националният футболен тим на Германия победи Швейцария с 3:1 в контролна среща, играна в Дюселдорф.

Бундестимът не срещна сериозни проблеми от швейцарците и постигна престижна победа срещу един от домакините на Евро 2008.

Пъвият гол бе отбелязан още в 7-ата минута, когато голмайстора на Шалке 04 Кевин Курани получи чудесна топка от Михаел Балак и не пропусна да отбележи.

Футболистът на Щутгарт Марио Гомес удвои в 30-ата минута с глава след атрактивен плонж, а подаването бе на Клемент Фриц.

Торстен Фрингс направи резултата класически в 66-та минута, а почетното попадение за гостите реализира Щрелер пет минути по-късно.

Преди началото на мача на стадион "LTU Арена" с едноминутно мълчание бе почетен наскоро починалият президент на германската футболна лига Вернер Хакман, а германските национали носеха черни ленти на ръкавите си.

Единствената неприятна новина за феновете на Германия в мача бе разтежението на плеймейкъра Михаел Балак, тепърва ще се изяснява дали травмата е сериозна.