Германия изпусна победата срещу Италия в една от най-чаканите контроли тази вечер във футболна Европа. Срещата в Дортмунд завърши 1:1, но домакините могат да съжаляват много повече за изпуснатият успех, след като бяха по-добрият тим, а и водеха в резултата в голям период от срещата.

Срещата започна равностойно, но Германия успя да поведе. Йозил пусна ювелирен пас с пета към Мюлер, а голмайсторът на Мондиал 2010 подаде към Клозе, който не сбърка - 1:0. Това бе и рекорден за нападателя 59-и гол, с което се доближи до легендата Герд Мюлер.

Малко по-късно Клозе изскочи сам срещу Буфон, но пропусна. Подолски също можеше да вкара за домакините, но не успя.

В 36-ата минута бе най-доброто положение за Италия, когато де Роси стреля от воле, но право в Нойер, който боксира топката.

През втората част играта бе съвсем вяла и слаба. Двата тима се боричкаха в центъра на терена и рядко стигаха до добри ситуации за гол. Все пак, Италия успя да се добере до престижната точка.

След като домакините загубиха глупаво топката в собствената половина, откъснал се сам срещу Нойер, Роси първо не успя да преодолее вратаря, който парира с крак, но при добавката топката влезе във вратата - 1:1. За повече нямаше време в срещата и Германия и Италия се оттеглиха при този резултат.

Германия - Италия 1:1
1:0 Клозе (16), 1:1 Роси (81)