Германия победи Австрия с 2:1 в евроквалификация от група „А". Успехът бе шести пореден за отбора на Йоаким Льов, който почти сигурно гарантира на Бундестима участие на Евро 2012.

Героят за немците във Виена се казваше Марио Гомес, който наниза и двете попадения. Домакините играха много прилично,  но не им достигна класа за нещо повече от почетна загуба.

Лукаш Подолски тресна греда още в 7-ата минута, а Гомес също изпусна изгодно положение.  Хофер пък бе близо до гола за австрийците. Гомес се поправи малко преди почивката. След центриране от корнер, Фридрих отклони топката към тарана на Байерн, който някакси добута топката зад голлиниятята.

Домакините обаче се върнаха в мача в самото начало на втората част. Алаба центрира ниско към Харник, но Фридрих го изпревари и насочи топката в собствената си мрежа за 1:1.

Само 120 секунди по-късно Куловитс можеше дори да изведе Австрия напред, но ударът му срещна страничната греда.

Домакините играеха много вдъхновено през цялото полувреме, но бяха наказани в самия край. Лам центрира от корнер, и Гомес с глава донесе успеха на Бундестима.

Така Немците са твърдо на първо място с 18 точки и ако победят Азербайджан след няколко дни, няма да има кой да ги измести от първото място.

В другия мач от тази група Белгия и Турция завършиха наравно 1:1. Огунджими изведе „червените дяволи" напред още в 4-ата минута. В 22-ата обаче Бурак Йълмаз изравни за турците.

Белгийците бяха много близо до успеха четвърт час преди края, когато получиха дузпа. Аксле Витсел обаче я профука, с което лиши тима си от  трите точки.

Така Белгия остава на второ място с 11 точки. Югоизточните ни съседи пък са трети с точка и мач по-малко.