Отборът на Германия стартира с победа в европейските квалификации за младежи до 21 години, като победи Северна Ирландия с 3:2 като гост, но се нуждае от задължителен успех в последния си мач - домакинския двубой срещу Румъния, за да продължи напред.

Роберто Хилберт (13 мин.), Патрик Хелмес (36) и Пьотър Троховски (65) дадоха класически аванс на германците, но Дийн Шилдс в 69-ата минута от дузпа и Томас Стюърт в 81-ата минута върнаха два гола за островитяните.

Преди две седмици Румъния победи Северна Ирландия с 3:0 у дома и е лидер в групата с по-добра голова разлика от Германия.

В друг евроквалификационен двубой Италия победи трудно Исландия с 1:0 като гост, като единственото попадение - в 56-ата минута - бе дело на халфа на Фиорентина Рикардо Монтоливо.

Така възпитаниците на Пиерлуиджи Казираги се нуждаят най-малко от равенство в последната си среща от пета група като домакин на Австрия във вторник, за да заслужат първото място.  В първата среща от групата Австрия завърши 0:0 с Исландия у дома.

Междувременно тимът на Франция победи Шотландия с 3:1 като гост в европейска квалификация за младежи до 21 години. Полуфиналистите от последното първенство на Стария континент в Португалия не се нуждаеха от дълго време, за да покажат класата си.

Още в третата минута Джими Бриан с прецизен удар направи безпомощен Дейвид Маршъл.

Малко по-късно шотландците нацелиха гредата чрез Крейг Бийти, но в 15-ата минута получиха нов удар, след като Флоран Синама Понгол удвои за Франция.

Йоан Гуркуф направи резултата класически в 83-ата минута, а малко по-късно Чарли Адам отбеляза почетния гол за Шотландия от дузпа.

Франция се нуждае от равенство в последната си среща като домакин на Словения във вторник, за да продължич.

Само първият отбор в групата се класира за втората фаза на квалификациите.