Германия се върна на победния път и надигра световния вицешампион Франция с резултат 2:1 в изключително интригуващ приятелски двубой, който се игра на стадион "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд.

Томас Мюлер откри още в четвъртата, а Лерой Сане усвои в 87-ата минута. Антоан Гризман намали от дузпа в 89-ата минута, но за повече нямаш евреме.

Това бе първи мач за Маншафта след уволнението на Ханзи Флик, в който начело застана Руди Фьолер, който вдигна отбора на крака. Германците изиграха доста приличен двубой в сравнение с предишните си срещи и загатнаха за своята класа. От своя страна Франция, който беше с доста промени в състава си, не показа тази ефективност от мачовете в квалификациите за UEFA EURO 2024, но все пак създаде доста проблеми на опонента си.

В следващия си мач, който е нова контрола срещу САЩ през октомври, се очаква Германия се очаква да има нов селекционер.