Германия е новият европейски шампион за младежи. На финала на шампионата в Краков тимът се наложи над Испания с 1:0.

Това е втора титла за младежкия Бундестим в историята, след 2009-та. Испания пък не успя да си върне трофея, който спечели два пъти поред през 2011 и 2013, но загуби през 2015-та.

Единственото попадение падна още през първото полувреме, с автор Мичел Вайзер, а до края иберийците не намериха път към вратата на съперника.

Зрелищно равенство в балканския сблъсък на Евро 2017 за младежи

Сърбия и Македония завършиха 2:2

Испания стартира много силно, с преса по цялото игрище в първите десетина минути, но Бундестимът бързо се окопити и първи стигна до непосредствена опасност.

Испанците продължиха да владеят топката, но само за първите 20 минути немският тим вече имаше три голови ситуации.

Макс Майер още в 8-та минута удари греда, а в 21-та Серж Гнабри пропиля нова страхотна възможност.

В 40-та минута поредният удар към вратата на Испания вече даде резултат. След центриране отдясно, Мичел Вайзер с глава реализира фантастично попадение.

През второто полувреме голмайсторът на първенството Саул опита опасен удар, който обаче бе избит от Юлиан Полерсбек.

Кепа Арисабалага спаси нов опит на Гнабри да реализира в 61-та минута.

Даниел Себайос имаше може би най-чистата възможност за испанците в 72-та минута, когато излезе между двама защитници на Германия, но стреля покрай гредата.

Това бе и всичко в двубоя, завършил с успех на Германия.