Отборът на Гърция записа важна победа в битката в груповата фаза на турнира Лига на нациите.

Южните ни съседи се наложиха с минималното 1:0 при домакинството си на Унгария в двубой от Група "С" на надпреварата.

В герой за гърците се превърна Константинос Митроглу, отбелязал решителния гол в 65-ата минута на сблъсъка.

Домакините разполагаха с известен превес в играта през първите 45 минути от срещата, но постепенно позволиха на опонента си да вземе нещата в свои ръце.

През втората част гръцките състезатели бяха далеч по-премерени в действията си, изчакаха момента си и нанесоха своя удар.

С победата Гърция вече разполага с актив от 6 точки и заема втората позиция във временното подреждане. Унгарците остават под номер 3.

Белгия победи Швейцария с 2:1 в Лигата на нациите

Фамозен Лукаку с два гола срещу Швейцария, неуморим Азар остави "кръстоносците" без дъх

Първа грешна стъпка за футболистите на Петкович

Лидер в групата е съставът на Финландия. Отборът се наложи над трудния за преодоляване домакин Естония с минималното 1:0, с гол на Пуки в продължението на мача.

Финландия е с 9 пункта, като в следващия си мач приема именно състава на Гърция.