Отборът на Беларус излезе начело в класирането на Група "D" от турнира Лига на нациите. Това стана възможно след като съставът се наложи на собствен терен над госта си Люксембург.

За тима от Великото херцогство, това бе първо поражение в тази фаза от новата надпревара на УЕФА.

Домакините спечелиха с 1:0, като единственото попадение в срещата бе реализирано от Сарока, разписал се две минути преди края на първото полувреме.

След паузата гостите опитаха всичко възможно, за да стигнат поне до точката, но това така и не се случи.

Така във временното класиране Беларус е вече лидер, като е с актив от 7 точки. Люксембург има с една по-малко.

В другата среща от тази група Молдова спечели у дома срещу тоталният аутсайдер Сан Марино с 2:0. Точни за победителите на два пъти бе Гинсари. Това са и първите спечелени точки от отбора на Молдова до момента.

Сан Марино остава последен и все още чака първия си отбелязан гол в турнира.

Белгия победи Швейцария с 2:1 в Лигата на нациите

Фамозен Лукаку с два гола срещу Швейцария, неуморим Азар остави "кръстоносците" без дъх