Гърция и Украйна завършиха наравно 0:0 в първи бараж за класиране на Световното първенство в ЮАР догодина. Срещата бе много оспорвана, макар и не твърде интересна за зрителите.

И двата отбора бяха подходили изключително предпазливо, като основната им задача бе да не допуснат гол.

Най-известното име в състава на гостите Андрий Шевченко застраши вратата на Циолис  в 3-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар. Гръцкият страж обаче бе на мястото си улови топката. Най-опасното положение за гърците пък бе в 80-ата минута, Йоргос Самарас се озова в добра позиция, освободи си пространство за изстрел и шутира, но топката мина на сантиметри над вратата на Пятов. Така всичко в този спор ще се реши в Киев идната сряда.

Стартовите състави:

ГЪРЦИЯ:Цорвас, Спиропулос, Винтра, Морас, Кирсиакос, Папастатопулос, Карагунис, Кацуранис, Самарас, Салпингидис, Гекас;

УКРАЙНА:Пятов, Хачериди, Михалик, Кучер, Ракитский, Кобин, Хусев, Тимошчук, Ротан, Шевченко, Милевски;