Защитникът на Лудогорец Сонко Сундберг и вратарят на Локомотив (София) Бубакар Гайе бяха титуляри за националния отбор на Гамбия при равенството с Конго 2:2 в квалификационен мач за Купата на африканските нации, игран в Маракеш (Мароко).

Така Гамбия завърши на второ място в крайното класиране на Група "G" и спечели право за участие на в турнира за Купата на африканските нации, който ще се проведе в Кот д'Ивоар в началото на следващата година.

Гамбия започна лошо мача, като Конго поведе с 2:0 с попадения на бившия футболист на Берое Гаел Макута и Силвер Ганвула през първото полувреме.

В 79-ата минута Якуба Минтех намали резултата за Гамбия, а в последната минута Мухамед Бадамоси изравни.

Гайе остана пълни 90 минути на терена, а Сундберг бе заменен от Бамба в 73-ата минута.