Галатасарай и Шалке направиха зрелищно 1:1 в първия осминафинален мач помежду си в Шампионската лига. Резултатът безспорно е по-изгоден за немците, които с малко шанс можеха да си тръгнат от Истанбул и с победа. Тя обаче нямаше да е незаслужена и за турците, които профукаха половин дузина положения. За Чимбом дебют в Европа направиха двете им нови суперзвезди Уесли Снайдер и Дидие Дрогба,

„Червено-жълтите" започнаха много силно и логично поведоха в 12-ата минута. Таранът Бурак Йълмаз елиминира по изключително красив начин пазача си, чуквайки топката над главата му и с безпощаден удар не пожали Тимо Хилдебранд - 1:0.

Веднага след това обаче Шалке можеше да изравни, като след корнер сантиметри отделиха Хунтелаар от това да засече топката във вратата.

Геният на Снайдер и Дрогба блесна в 19-ата мин. Холандецът хвърли чудесен пас към африканеца и той с мощен удар затрудни максимално Хилдебранд. Вратарят изби, но в краката на Алтинтоп, чиято добавка обаче срещна гредата.

Секунди преди почивката немците стигнаха до изравняване. Хунтелаар пресече слаб пас на Нункеу и пусна прецизен пас по дясното круло към Фарфан. Перуанецът имаше време да си спре топката и да намери притичалия Джърмейн Джоунс, който с точен удар смълча трибуните.

След почивката „кралско сините" заиграха с една идея по-добре и това си пролича. В 56-ата мин. Фарфан бе близо да даде аванс на тима си, но ударът му рикошира в Семих и мина покрай вратата. Десетина минути по-късно Йълмаз можеше да се разпише за втори път в мача, но Хилдебранд се намеси отлично и спаси шута му.

Таранът на Галатасарай изпусна още едно „златно" положение в 77-ата мин, като и този път основна заслуга за създаването на положението имаше Дрогба. Йълмаз обаче отново бе неточен.

Последната възможност за Шалке пък се откри пред младия Дракслер, но направилият отличен мач страж на турците Муслера спаси равенството, а с това и шансовете на тима си за реванша.

ГАЛАТАСАРАЙ - ШАЛКЕ 1:1

1:0 Йълмаз (12')

1:1 Джоунс (45')

Галатасарай: Муслера, Нуенку, Семих Кая, Сабри Саръоглу (к), Хамит Алтинтоп, Селчук Инан, Фелипе Мело, Риера, Снайдер, Дрогба, Бурак Йълмаз

Шалке: Хилдебранд, Хьоведес, Матип, Колашинац, Бастош, Хьогер, Джоунс, Дракслер, Нойщетер, Фарфан, Хунтелаар