Франция направи сериозна крачка към класиране на Мондиала в ЮАР догодина, след като победи като гост Република Ирландия с 1:0. Двата отбора се изправиха в Дъблин в първи баражен двубой, а единственото попадение бе дело на Анелка в 72-ата минута. Реваншът в Париж е в сряда.

През първото полувреме играта бе сравнително равностойна, като двата отбора водеха сериозна битка в средата на терена. Двамата вратари Гивън и Лорис рядко влизаха в кадър, а най-чистите положения се откриха пред Лоурънс и Анри.

Далеч по-динамична бе играта през второто полувреме. Гостите от Франция наложиха териториален натиск, като на два пъти чрез Жиняк и Ласана Диара бяха близо до откриване на резултата. Ирландците също бяха близо до гол, но защитникът Дън не успя да нанесе точен удар след едно разбъркване в полето на "петлите".

Така се стигна до 72-ата минута, когато Франция откри резултата. Гуркюф подаде към Анелка, нападателят шутира и след рикошет топката се оплете в мрежата на Гивън - 0:1. Малко по-късно и Жиняк излезе на стрелкова позиция, но вместо да прати топката в опразнената врата стреля в тъч.

3 минути преди края на мача домакините можеха да изравнят. Защитата на Франция допусна груба грешка и позволи на Андрюс да шутира, но Лорис се намеси сигурно и предотврати изравняване на резултата. В крайна сметка двубоят завърши с победа на "петлите", които направиха сериозна крачка към финалите в ЮАР след няколко месеца.