В една от най-интересните контролни срещи Франция победи с минималното 1:0 Англия.

Франк Рибери донесе победата на "петлите", след като се разписа от дузпа в 32-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Дейвид Джеймс срещу Никола Анелка.

Бекъм, който дебютира за Англия през 1996 година срещу Молдова, е петият футболист, регистрирал 100 и повече мачове за Родината на футбола. Последната среща за Бекъм с националната фланелка беше злополучната европейска квалификация с Хърватия, завършила 2:3.

Бекъм изпълни първия корнер в мача в 6-ата минута, а след центриране на Ашли Коул в 18-ата минута неговият удар мина встрани от целта. Той получи жълтия си картон 6 минути преди почивката, когато задържа за фланелката Франк Рибери.

Във втората среща на Англия под ръководството на Фабио Капело, отборът създаде твърде малко притеснения за Грегори Купе. От другата страна Рибери, Флоран Малуда и Никола Анелка демонстрираха сериозен синхрон и постоянно поставяха на
изпитание защитата на гостите.

В края на първото полувреме Никола Анелка можеше да вкара втори гол след подаване през двама защитници на Франсоа Клерк, но вратарят Джеймс закова топката малко пред голлинията. Явно недоволен, италианският треньор на англичаните направи цели четири промени на почивката, като извади Джон Тери, Джо Коул, Стивън Джерард и Уейн Рууни и пусна на техните места Джолиън
Лескът, Стюърт Даунинг, Питър Крауч и Майкъл Оуен.

Но въпреки промените и връщането към традиционната английска схема 4-4-2,
отново Никола Анелка беше по-близо до втори гол. Джибрил Сисе, заменил Анелка в 80-ата минута, също можеше да вкара 7 минути след това. Ударът му от лявата страна на френската атака обаче излезе в аут.

ФРАНЦИЯ - АНГЛИЯ 1:0

1:0 - Рибери (32-д)

ФРАНЦИЯ: Купе, Абидал, Галас, Клерк, Тюрам, Макелеле, Тулалан, Малуда, Трезеге (64 - Гову), Рибери, Анелка (80 - Сисе)

АНГЛИЯ: Джеймс, Браун (63 - Джонсън), Фърдинанд, Тери (46 - Лескът), А. Коул, Бекъм (63 - Бентли), Харгрийвс, Бари, Джо Коул (46 - Даунинг), Джерард (46 - Оуен), Рууни (46 - Крауч)