Отборът на Еспаньол е новият носител на Купата на Краля в Испания. "Каталунците" разгромиха на финала на турнира Реал (Сарагоса) с 4:1 и триумфираха като краен победител в надпреварата.

Домакините започнаха вихрено срещата и още във втората минута Раул Тамудо даде преднина на Еспаньол. Попадението явно мобилизира Сарагоса и отборът успя да изравни в 27-та минута чрез бразилеца Евертън.

Този гол обаче се оказа единствен на сметката на гостите срещу още цели три за "каталунците" във финалната среща, играна на "Сантяго Бернабеу" в Мадрид.

На два пъти Луис Гарсия в 33-та и 86-та минути и веднъж Короминас в 71-та успяша да се разпишат във вратата на Сарагоса, с което да ликвидират и всякаква интрига в двубоя.