Динамо (Киев) спечели осмата купа на Украйна след създаването на турнира през 1992 година, като тази година местният гранд победи на финала с 1:0 Металург (Запорожие).

За запорожци не игра българският защитник Александър Томаш.

Воденият от Вячеслав Грозни отбор на Металург обаче ще играе в турнира на УЕФА, ако Динамо спечели и първенството на страната, което е много вероятно.

Единственото попадение вкара бразилският нападател Клебер в 47-ата минута, който засече центриране на Белкевич от корнер и се разписа с цената на контузия.

Противно на очакванията, непопулярният отбор от Източна Украйна диктуваше събитията на терена през по-голямата част от мача.

Вратарят на Динамо Шовковски обаче спаси всички опасни положения. Срещата беше поверена на португалския съдия Лусилио Кардозо Кортес Батища.