Динамо Киев се реваншира пред феновете си за неубедителното представяне през сезона след като спечели Купата на Украйна. В равностоен финал киевчани се наложиха над най-големия си съперник Шахтьор Донецк с 2:1.

Решителният момент във финала бе в края на първото полувреме, когато в рамките на 3 минути минути киевчани дръпнаха с 2:0. Първо Олександър Кучер си отбеляза автогол, а в 43-ата минута Мигел Велосо центрира към наказателното поле, където Домагой Вида засече във вратата на Шахтьор.

Второто полувреме започна с натиск на "миньорите" и в 57-ата минута  Дъглас Коща намали. До края на мача опитите на Шахтьор да стигне до изравняване не дадоха резултат. Въпреки че в даденото от съдията продължение Андрий Ярмоленко си изкара втори жълт картон, Динамо Киев удържа победата.