Отборът на Финландия поднесе голямата сензация във вечерта на контроли в европейския футбол. Скандинавците, които след три дни ще гостуват на България в Лига на нациите, сториха наглед немислимото и надвиха с 2:0 като гост световния шампион Франция.

"Суоми" се възползваха от сериозното подценяване, на което бяха подложени от селекцията на Дидие Дешан. Освен това, специалистът бе гласувал доверие и на футболисти, които по-рядко получават повиквателни за "петлите".

Германия с минимален успех над коравите чехи

Бундестимът експериментира с доста млади футболисти

Дори и така да е обаче, домакините имаха близо час, за да стигнат поне до частичен обрат, но за това не спомогна и включването на звездни нападатели като Антони Марсиал и Антоан Гризман.

Финландия реши всичко в своя полза с два бързи гола между 28-ата и 31-ата минути. Резултатът беше открит от Фросс. Карялайнен напредна през центъра, но шпагат на Сисоко неволно изведе Форсс сам срещу Манданда. Футболистът с №9 не се притесни и завърши подобаващо.

Нидерландия и Испания си вкараха по веднъж на "Йохан Кройф Арена"

Равенство в най-интересната контрола за вечерта

Малко след това вечерта за Манданда се превърна в кошмар, след като опитният вратар на Марсилия бе матиран от перфектно насочен изстрел на Валакари.

През второто полувреме Франция имаше поредица от изгодни положения за гол, ала пропуски направиха Гризман, Марсиал, Канте и Н"Зонзи.