Челси записа убедителна победа над Стяуа в мач от група „Е" на Шампионската лига. „Сините" се наложиха с 4:0 в Букурещ.

Това бе и първа победа за тима на Жозе Моуриньо в групите на турнира след шокиращата загуба на старта срещу Базел на „Стамфорд Бридж". Успехът за Челси обаче има и пиров привкус, тъй като един от основните играчи на тима Фернандо Торес се контузи и бе заменен още в началото на двубоя.

Първото попадение падна в 20-ата минута, когато Шурле напредна в наказателното поле и намери Рамиреш, който откри резултата.

В 44-ата минута Ето'о стреля към вратата на Тътършану, но в последния момент Георгиевски опита да изчисти топката, но тя злощастно за него влезе в собствената му врата за 0:2.

В 55-ата минута Рамиреш направи резултата класически след асистенция на Оскар. В самия край на мача влезлият през втората част Вилиян намери Лампард, който оформи крайния резултат.

В другия мач от групата, Базел загуби у дома от Шалке с 0:1. Цял мач за домакините игра Иван Иванов. Попадението за германците реализира Дракслер.

Шалке е лидер във временното класиране с 6 точки. Следват Базел и Челси с по 3 пункта, а Стяуа към момента няма точки.