Изключително тежките дни за Андре Вилаш-Боаш в Челси продължават. Младият мениджър е изключително близо до уволнение. След много слабите игри и резултати на лондончани в шампионата на Англия, сега "сините" са много близо и до отпадане от Шампионска лига.

Днес Челси изпусна нарисуван за спечелване мач срещу Байер (Леверкузен). "Сините" водеха с 1:0 с гол на Дидие Дрогба, но допуснаха късен пълен обрат. По същото време, Валенсия се подигра на белгийския Генк и го разби с крупното 7:0. С тази победа "прилепите" се изравниха по точки с Челси.

В последния мач между двата тима, който ще се проведе на "Стамфорд Бридж" в Лондон, ще се реши всичко. При победа за Челси или нулево реми лондончани ще продължат. Дори голово реми обаче ще ги изхвърли твърде рано от надпреварата. Байер (Леверкузен) пък вече си осигури класирането напред в надпреварата.

Началото на мача в Германия днес бе изключително слабо. Байер и Челси гледаха по-скоро как да не пуснат гол и атакуваха твърде рядко и твърде плахо. В 31-ата минута Дрогба изпълни страхотен фаул, който бе спасен с мъка от Бернд Лено. Две минути по-късно Михаел Балак удари греда след като надскочи Бранислав Иванович при един корнер.

Последва страхотен пропуск на Дрогба, който след двойно подаване със Стъридж се озова очи в очи с вратаря на Байер, но не успя да го преодолее.

Още с началото на втората част обаче Челси поведе в резултата. Стъридж подаде към Дрогба, котдиовоарецът се пребори с Арне Фридрих и вкара за 0:1.

Последва мощен натиск на Байер. Той даде резутат в 73-ата минута. Тогава Сидни Сам със страхотен пас намери Ерен Дердюк и той вкара за 1:1.

В 81-ата минута играчите на Челси с право претендираха за дузпа, след като Дрогба бе съборен. Вместо 11-метров наказателен удар обаче, в ответната атака Байер спечели мача, след като Мануел Фридрих с глава оформи крайното 2:1.

В другия мач от групата Валенсия се подигра много жестоко на Генк и спечели със 7:0. Роберто Солдадо вкара хеттрик за успеха. По един гол добавиха Жонас, Ернандес, Адуриц и Коща.

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - ЧЕЛСИ 2:1

0:1 Дидие Дрогба (48), 1:1 Ерен Дердьок (73), 2:1 Мануел Фридрих (90)