Шампионът и лидер в класирането на английската Висша лига Челси направи важна стъпка към спечелването на трета титла на Англия в своята история, след като победи при гостуването си на Болтън на „Рийбок Стейдиъм” с 2:0.

"Сините" от Лондон поведоха в 44-ата минута, след като Джон Тери засече с глава центриране на капитана Лампард от пряк свободен удар.

Попадението предизвика много дискусии относно голмайстора, тъй като головият удар бе нанесен едновременно от Диде Дрогба и Тери. Въпреки многобройните телевизионни повторения, така и не стана напълно ясно кой последен докосна топката, преди тя да влети в мрежата на Юси Яскелайнен.

Втория гол за гостите вкара Франк Лампард в 59-ата минута.

Домакините завършиха срещата с десет души, след втория жълт картон на израелеца Тан Бел Хаим в 92-ата минута.

Така само четири кръга преди края на шампионата Челси дръпна с девет точки пред втория Манчестър Юнайтед, който завърши 0:0 с вече изпадналия Съндърланд на "Олд Трафорд".

Болтън пък записа шести пореден мач без победа, като в този период има записани пет загуби.