Английския шампион Челси и шотландския първенец Селтик завършиха наравно 1:1 в приятелска среща на "Стамфорд Бридж". В конторлата не взе участие българския национал Стилян Петров.

"Детелините" успяха първи да вземат аванс, след като откриха резултата с попадение на Колдуел в 9-та минута.  Защитникът си спечели позиция в наказателното поле и с глава направи 1:0 при центриране на Накамура от ъглов удар.

Колдуел обаче имаше вина и за изравняването на Челси в самия край на полувремето, тъй като не успя да се справи с Шон Райт-Филипс при атаката за гола. Бързият нападател пое подаване на Ариен Робен, напредна отляво в наказателното поле, преодоля бранителя и стреля покрай вратаря  Боруц за 1:1.

В същото време испанският шампион Барселона записа атрактивно равенство 4:4 с мексиканския Америка във втората си проверка от турнето в Америка. По този начин "каталунците" направиха второ поредно реми, след като преди дни не успяха да победят и Чивас Гуадалахара.