Чавдар Янков се завърна в състава на Хановер след 6-седмично отсъствие при зрелищното равенство 3:3 с Щутгарт в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата.

Мачът бе истинска наслада за публиката, която видя шест гола и страхотен футбол на "АВД Арина".

Още във втората минута домакините поведоха в резултата чрез Хано Балич, а след половин час игра преднината им вече бе два гола, след попадението на Иржи Щайнер.

Точно тогава обаче дойде повратният момент в срещата, когато в 38-ата минута Алтин Лала от състава на Хановер получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

След почивката гостите заиграха по-активно и можеха да намалят още в 47-ата минута, но Енке спаси удар на Кристиан Тиферт.

В 52-ата минута обаче вратарят на домакините бе принуден да капитулира след страхотен шут на Даниел Любоя в горния десен ъгъл от 25 метра и Щутгарт се върна в мача.

Обратно на хода на играта домакините възстановиха аванса си от два гола в 67-ата минута, когато Пет Мертезакер с глава пратки топката в мрежата след центриране на Щайнер от ъглов удар отляво.

До края гостите доминираха напълно и заслужено достигнаха до изравняването.

Бившият играч на английския Астън Вила Томас Хицълшпергер намали в 77-ата минута със силен удар по тревата от 30 метра в долния ляв на не особено добре пласирания Енке, а пет минути
по-късно Йон Дал Томасон оформи крайното 3:3, след като засече на празна врата от 2 метра остро подаване по тревата на Любоя отляво.

С равенството Щутгарт запази седмата си позиция с 40 точки, но намали значително шансовете си за участие в турнира на УЕФА наесен.

Хановер пък вече е 12-и с 36 точки.

В другия мач от кръга Нюрнберг победи гостуващия Кайзерслаутерн с 3:2 и остави съперника си в зоната на изпадащите.

Словашкият нападател Роберт Витек отбеляза два гола за домакините, а със същото постижение се отличи и Халил Алтънтоп от гостите.

Витек откри още в 13-ата минута с удар от десетина метра, но Кайзерслаутерн достигна до обрат. Алтънтоп изравни в 20-ата минута с шут от 22 метра, а три минути след почивката турският нападател изведе гостите напред с 18-ия си гол за сезона.

До края домакините достигнаха до обрата с попадения на Томас Паулус и на Витек, който с втория си гол три минути преди края донесе успеха на Нюрнберг, който изкачи тима до деветото място в класирането с 37 точки.

Лаутерите останаха на 16-о място с 27 точки, на 3 точки от зоната на спасението четири кръга преди края.