Турция успя да стигне до бараж за Евро 2012. Южните ни съседи успяха да победят, макар и трудно, непретенциозния тим на Азербайджан. Воденият от Гуус Хидинк отбор успя да спечели с гол на Бурак Йълмаз в 60-ата минута и по този начин окупира второто място в групата.

След нервно първо полувреме, в което турците създадоха куп положения, но не успяха да ги вкарат, те все пак поведоха след час игра. Точен бе Бурак Йълмаз, който бе изведен с дълъг пас сам срещу вратаря и успя да реализира.

До края играчите на Гуус Хидинк създадоха доста положения, но така и не успяха да вкарат втори гол. Минималната победа обаче се оказа достатъчна за класиране на бараж. За това обаче помогна много и тима на Германия.

Бундестимът успя да постигне десета поредна победа от началото на европейските квалификации. Тимът на Йоаким Льов успя да спечели с 3:1 срещу Белгия. Попаденията за селекцията на Германия вкараха Йоаким Льов, Андре Шюрле и Марио Гомес.

В първите минути Белгия игра по-добре и създаде две добри ситауции чрез Еден Азар и Маруан Фелайни. В 30-ата минтуа обаче Германия поведе чрез Месут Йозил, който изстреля невероятен удар - 1:0.

След три минути Бундестимът вече водеше с 2:0. Йозил подаде към Гомес, който изведе Шюрле на стрелкова позиция и той технично вкара втория гол.

В началото на второто полувреме Гомес сложи точка на спора с трети гол. Маруан Фелайни върна един гол за Белгия, но той не бе достатъчен и "червеният динамит" напусна спора за място на баража.